Integrate the DidaDiv learning tool into your course/learning and become a DidaDiv ambassador! At the DidaDiv Ambassador Workshops, we are happy to share our experience in guiding students to produce their own theatre performance.
je pedagogickým průvodcem workshopu. Jaroslava Swoboda vystudovala andragogiku a personální řízení, dále sociální pedagogiku na Filozofické fakultě v Praze. Během své odborné praxe prošla pozicemi metodičky vzdělávání, lektorky a vedoucí týmu trenérů. Od roku 2005 se systematicky věnuje návrhům a rozvoji systémů vzdělávání v organizacích. Podílí se na přípravě a vedení vzdělávacích formátů jak pro velké a střední komerční, tak pro neziskové organizace v oblasti tzv. měkkých dovedností, kterými jsou manažerské dovednosti, týmová spolupráce, řízení konfliktu, interkulturní komunikace, prezentační dovednosti, lektorské dovednosti a další. Spolu s Janou Svobodovou založila v roce 2018 projekt CorporArt, který propojuje dramatickou tvorbu s profesním vzděláváním. Od roku 2021 vede semináře na katedře pedagogiky Filozofické fakulty v Praze, kde bude také v roce 2024 absolvovat doktorské studium. Podílela se na podobě dlouhodobých vzdělávacích programů pro pedagogy pro neziskovou organizaci Meta nebo pro Divadlo Archa, kde také byla odbornou průvodkyní pro projekt Divadlem k demokracii.
je uměleckým průvodcem. Narodila v Praze v Nuslích. Vystudovala gymnázium Josefa Škvoreckého zaměřené na literaturu a autorské psaní. V r. 2003 ukončila studium na DAMU obor herectví alternativního a loutkového divadla. Během studia hrála ve filmech Ze života pubescentky a Oběti a vrazi. Jako herečka a autorka působila v divadlech Studio Ypsilon, Minor, Archa, Palác Akropolis a Husa na provázku. Během studií byla členkou divadelního sdružení LOUTKY BEZ HRANIC, které pořádalo představení a výtvarné dílny pro děti ze školek, škol, dětských domovů a uprchlických táborů. Od roku 2003 se podílela na realizaci loutkových představení a dílen v zahraničí - Francie, Bosna a Hercegovina, Makedonie, Peru a Mexiko. Od roku 2005 do roku 2013 byla zpěvačkou a saxofonistkou v hud. skupině Jablkoň. V roce 2003 založila autorské divadlo ANIČKA A LETADÝLKO (www.letadylko.cz), které má na repertoáru představení pro děti i dospělé. Taktéž pořádá autorské večírky, tematické výstavy a spravuje autorské nakladatelství. Nyní Anička spolupracuje s Divadlem bratří Formanů, Studiem Švandova divadla a ČT. Věnuje se naplno svému autorskému divadlu Anička a letadýlko a plnění dalších pozemských i nadpozemských snů. Již šestým rokem pracuje jako tvůrčí asistentka ve škole pro děti s vadami sluchu.
je kulturní manažer. Je ředitelem prostoru ARCHA+, je spoluautorem konceptu a lektorem DidaDivu. Je spoluzakladatelem Přístavu 18600 v Karlíně. Aktivně se zbývá hudbou. Vedle Curry collective hraje na dechové nástroje také v uskupení Tonutai.
je grafický designér, programátor a experimentátor. Jeho hlavním zaměstnáním je produkce automatizovaných reportů s infografikou. Je spoluautorem konceptu a lektorem DidaDivu. Loutkové divadlo DidaDiv také kontinuálně rozpracovává a stará se o jeho uplatnění ve vzdělávacích institucích. Organizuje multimediální koncerty, sám je experimentujícím hudebníkem.