Zapojte vzdělávací pomůcku DidaDiv do vašeho kurzu/výuky a staňte se ambasadorem DidaDiv! Na Workshopech Ambasador DidaDiv se s vámi rádi podělíme o naše zkušenosti se směřováním studentů k výrobě vlastního divadelního představení. Díky podpoře fondů NextGeneration Evropské Unie, Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury můžeme spolupracovat na dalším rozvíjení metodiky DidaDiv pro pedagogy a jejich žáky přímo ve školách.
je pedagogickým průvodcem workshopu. Jaroslava Swoboda vystudovala andragogiku a personální řízení, dále sociální pedagogiku na Filozofické fakultě v Praze. Během své odborné praxe prošla pozicemi metodičky vzdělávání, lektorky a vedoucí týmu trenérů. Od roku 2005 se systematicky věnuje návrhům a rozvoji systémů vzdělávání v organizacích. Podílí se na přípravě a vedení vzdělávacích formátů jak pro velké a střední komerční, tak pro neziskové organizace v oblasti tzv. měkkých dovedností, kterými jsou manažerské dovednosti, týmová spolupráce, řízení konfliktu, interkulturní komunikace, prezentační dovednosti, lektorské dovednosti a další. Spolu s Janou Svobodovou založila v roce 2018 projekt CorporArt, který propojuje dramatickou tvorbu s profesním vzděláváním. Od roku 2021 vede semináře na katedře pedagogiky Filozofické fakulty v Praze, kde bude také v roce 2024 absolvovat doktorské studium. Podílela se na podobě dlouhodobých vzdělávacích programů pro pedagogy pro neziskovou organizaci Meta nebo pro Divadlo Archa, kde také byla odbornou průvodkyní pro projekt Divadlem k demokracii.
je uměleckým průvodcem. Narodila v Praze v Nuslích. Vystudovala gymnázium Josefa Škvoreckého zaměřené na literaturu a autorské psaní. V r. 2003 ukončila studium na DAMU obor herectví alternativního a loutkového divadla. Během studia hrála ve filmech Ze života pubescentky a Oběti a vrazi. Jako herečka a autorka působila v divadlech Studio Ypsilon, Minor, Archa, Palác Akropolis a Husa na provázku. Během studií byla členkou divadelního sdružení LOUTKY BEZ HRANIC, které pořádalo představení a výtvarné dílny pro děti ze školek, škol, dětských domovů a uprchlických táborů. Od roku 2003 se podílela na realizaci loutkových představení a dílen v zahraničí - Francie, Bosna a Hercegovina, Makedonie, Peru a Mexiko. Od roku 2005 do roku 2013 byla zpěvačkou a saxofonistkou v hud. skupině Jablkoň. V roce 2003 založila autorské divadlo ANIČKA A LETADÝLKO (www.letadylko.cz), které má na repertoáru představení pro děti i dospělé. Taktéž pořádá autorské večírky, tematické výstavy a spravuje autorské nakladatelství. Nyní Anička spolupracuje s Divadlem bratří Formanů, Studiem Švandova divadla a ČT. Věnuje se naplno svému autorskému divadlu Anička a letadýlko a plnění dalších pozemských i nadpozemských snů. Již šestým rokem pracuje jako tvůrčí asistentka ve škole pro děti s vadami sluchu.
je kulturní manažer. Je ředitelem prostoru ARCHA+, je spoluautorem konceptu a lektorem DidaDivu. Je spoluzakladatelem Přístavu 18600 v Karlíně. Aktivně se zbývá hudbou. Vedle Curry collective hraje na dechové nástroje také v uskupení Tonutai.
je grafický designér, programátor a experimentátor. Jeho hlavním zaměstnáním je produkce automatizovaných reportů s infografikou. Je spoluautorem konceptu a lektorem DidaDivu. Loutkové divadlo DidaDiv také kontinuálně rozpracovává a stará se o jeho uplatnění ve vzdělávacích institucích. Organizuje multimediální koncerty, sám je experimentujícím hudebníkem.