Od roku 2014 je DidaDiv součástí nejrůznějších společenských a kulturních akcí. Divadelní tým z Free Apples z.s. na místě konání provází účastníky výrobou divadelního představení od nápadu až po natočení vlastního autorského videa. Pokud s námi chcete spolupracovat, neváhejte nás kontaktovat.
Máme radost, že Workshopy DidaDiv Ambasador ve školách můžeme navázat na spolupráci s učiteli a učitelkami - ambasadory DidaDiv a společně vyzkoušet proces tvorby loutkových představení přímo ve školách se žáky.
Na letošním MFDF Ji.hlava jsme vytvářeli představení na téma “Obnovení vztahu k přírodě”. Tvůrčí týmy složené z dětí a festivalových dobrovolníků se s tématem popasovali opravdu důstojně a dali vzniknout celkem 6 unikátním představením, jejichž premiéra proběhla na velkém plátně v sále OGV. Natočená představení je možné shlédnout i nyní v playlistu Ji-hlava 2021.
DidaDiv byl součástí 70. výročí festivalu Loutkářská Chrudim. Během tří vzniklo v rámci workshopu celkem 16 autorských divadelních představení, která jsou ke zhlédnutí na kanálu DidaDiv.
V prosinci jsme spolu se studentkami ZUŠ Nové Strašecí vyráběli kartonová divadelní představení. Online workshop proběhl na festivalu 30. Přelet nad loutkářským hnízdem. Záznam z workshopu a videa natočených představení můžete vidět na kanálu DidaDiv.
Bylo nám ctí zapojit se do programu MFDF Ji.hlava: Ji.hlava dětem a to hned dvoudílným webminářem. Pro tuto příležitost jsme sestavili speciální tým, ve kterém byla kromě lektorů DidaDiv také ilustrátorka Saki Matsumoto a divadelnice Anička Duchaňová. Společně s diváky jsme potom vymysleli, vytvořili, nacvičili a nahráli krátké představení s názvem Cool Africa.
Festival Mini v obchodním domě Kotva, Jarmark ve Vzletné a Mint market v Holešovické tržnici. Tam všude si účastníci si mohli pod dohledem lektorů DidaDiv vytvořit vlastní představení a nahrát ho na kanál DidaDiv.
Návštěvník Festivalu demokracie 2019 si mohl vytvořit své vlastní kartónové divadelní představení.
Novou verzi DidaDivu jsme představili na festivalu ilustrátorů LUSTR 2019, kde bylo možné navštívit dětskou dílnu zaměřenou na tvorbu představení nebo přehlídku představení vytvořených a natočených právě během LUSTRu.
Děti, rodiče a všichni kolemjdoucí a návštěvníci Fiesty Nové scény si mohli na kartonovém modelu vyzkoušet jak se dělá domácí loutkové divadlo. Každý si mohl vytvořit s pomocí asistentů a jednoduchého návodu vlastní divadelní mini-představení na základě scénáře inspirovaného skutečnými příběhy účastníků. Po generální zkoušce následovala veřejná premiéra představení. Cílem rodinné dílny bylo přiblížit návštěvníkům základní jazyk loutkového divadla a sílu vyjádření v té nejmenší – kartonové – formě. Členové spolku Free Apples se při vývoji tohoto konceptu inspirovali tvorbou a dílem Augusta Boala a Bread And Puppet Theatre. Zapojit se mohl každý.